Age Of Empires III - serwis dla graczy AOEMinirecenzja  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Max0000   

Age of Empires III: minirecenzja 

Age of Empires III*

 

            Moim zdaniem, jest to jedna z najwspanialszych gier strategicznych. Oferuje zróżnicowany poziom trudności, pozwalając odpocząć po ciężkim dniu w pracy/szkole [piaskownica, niski], poziom średni – na którym można wyćwiczyć własne umiejętności strategiczne, oraz wysoki i ekspert – na które warto przejść, gdy już na średnim walka
z jakimkolwiek przeciwnikiem nie stanowi dla nas problemu. Gra daje możliwość rozgrywania potyczek [wybieramy imperium i przeciwników, rozwijamy metropolię], lub kampanii, odgrywając scenariusz, który wcieli nas [w początkowej fazie], w rycerzy zakonu z Malty.
Lecz w tym artykule zajmiemy się jedynie pierwszym z wymienionych trybów – potyczką, gdyż to ona jest najważniejszym aspektem rozgrywki 
w AoE3.  
   Komentarz autora: Dalsza część artykułu jest minirecenzją, jednocześnie polecającą grę
i mającą zachęcić do zakupu i grania. Opienie tu zawarte są moimi i zupełnie subiektywnymi.
O więcej obiektywizmu i porównania z innymi grami pokuszę się, gdy będę pisał recenzję pełną. 

Miłe, milszego początki.

         Już pierwsze uruchomienie gry jest doświadczeniem przyjemnym. Zaraz po zaakceptowaniu licencji, ludzie z Ensemble Studios uraczyli nas ładnie wykonanym i wartym obejrzenia intro. //Dla niecierpliwych – może ono zostać pominięte klawiszem Escape [tablica ASCII, numer: 27 – dla ciekawych świata]. // Oglądaniu sprzyja wspaniale skomponowana muzyka – jeden z najlepszych aspektów Age Of Empires III.

Osiem nacji, Jeden cel.
           Możesz stać się przywódcą, którejś z europejskich potęg: Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Holandii, Hiszpanii, Turcji, Niemców, lub Portugalii. Każda z nich posiada mocne i słabe strony. Naucz się wykorzystywać te pierwsze, a maskować i wzmacniać te drugie. Każda metropolia może do swojej kolonii przysyłać transporty. Rozwijaj [w trybie potyczki] metropolię, "kupuj" nowe karty [1 karta/poziom metropolii + pewien początkowy zestaw] i wykorzystuj je, by powiększyć swój potencjał gospodarczy, lub militarny.

Osiem armii, jedno pole bitwy.
          Poprowadź własną kompanię muszkieterów! Rzuć do walki szwadrony Dragonów i Huzarów! Wykorzystaj Falkonety (Działa Polowe – po ulepszeniu), do rozgromienia oddziałów piechoty przeciwnika, użyj moździerzy (Haubic – j/w), by unicestwiać jego budynki!
 Szeroka gama jednostek piechoty, kawalerii oraz artylerii sprawia, że możesz każde "spotkanie"
z wrogiem uczynić niezapomnianym. Warto pamiętać -  używanie dużych mas jednego typu jednostek jest efektywne tylko na niższych poziomach trudności!
Age Of Empires III umożliwia większości jednostek [poza zwierzętami] utworzenie formacji, które można wykorzystywać zależnie od sytuacji – by chronić inne jednostki przed przeciwnikiem [ustawienie defensywne piechoty – np. muszkieterów].  Warto je wykorzystywać podczas walki. Test skuteczności poszczególnych typów formacji zamieścimy później.

Ośmiu wodzów, jeden zwycięzca.
          Słyszałeś o Czyngis-Chanie? O Juliuszu Cezarze? Na pewno tak.  Czyngis podbijał [i podbił!] Azję. Juliusz– Europę. Twoim przeznaczeniem jest podbić AMERYKĘ! Do boju!


 *Minirecenzja nie obejmuje dodatków
 
page rank, pagerank, link popularity, fake pagerank, monitoring stron